• 2011

  Šviesų festivalio idėja kilo kūrybinių dirbtuvių „Beepart” įkūrėjui ir diplomuotam scenografui Andriui Ciplijauskui, kuris prisipažįsta – „nors ir esu scenografas, bet nesu niekada dirbęs teatre ir, tiesą pasakius, niekada nenorėjau. Šviesų festivalis yra ta vieta, kur sukauptas scenografijos žinias galiu išreikšti įvairiais kampais.” Tik atsidaręs 2010 metais kultūrinis centras „Beepart” sukvietė žmones į įvairius užsiėmimus. O jau sekančiais 2011 metais suorganizavo pirmąjį šviesų festivalį „Beepositive”, prie kurio su savo idėjomis prisijungė ir Vilniaus Dailės akademijos studentai.

 • 2012

  Naujų techninių idėjų pristatymu ir paskaita apie protingą elektros naudojimą namuose siekiama atkreipti lankytojų dėmesį į ekologiją ir išteklių išsaugojimą. Į Lietuvą iš Australijos atvyko šviesų menininkas Lawrence Wallen.

 • 2013

  Pirmą kartą festivalyje pasirodė vietiniai amatininkai ir prekybininkai. Festivalyje dalyvavo ne vien Lietuvos, bet ir užsienio menininkai: Mona Schwitter ir Martin Fischer iš Šveicarijos bei Jan Korbes iš Vokietijos.

 • 2014

  Tarptautiniame šviesų festivalyje “Beepositive” 2014 pasirodė 50 šviesos dizaino menininkų, 35 muzikantai ir šokėjai, 2 fakyrai ir 20 amatininkų, kurie prekiavo įvairiomis gėrybėmis. Didelio dėmėsio sulaukė ir apšviesti Vilniaus tiltai: Geležinio vilko, kuris buvo apšviestas vienai nakčiai lazeriais ir Žvėryno tiltas, kuris iki šiandien mirga naktimis nuo įvairiausių spalvotų šviesų.

 • 2015

  Tarptautinis šviesų festivalis „Beepositive” 2015 prisijungė prie dviejų didelių projektų - „Mistiškas vanduo – Šiaurės refleksijos” ir „Baltijos šviesų grandinė”. Šių projektų dėka savo instaliacijų pristatyti atvyks žinomi užsienio šviesų menininkai, kai kurie iš jų – kurs instaliacijas drauge su lietuvių menininkais. Džiugu pranešti, kad „Beepositive” švenčiant 5-ąsias metines vis daugiau vietos bendruomenių ketina prisijungti ir sudalyvauti renginyje. Šiais metais tikimąsi sulaukti daugiau nei 50 šviesos instaliacijų ir daugybę kitų pasirodymų bei įvykių, susijusių su festivalio temomis „Mistiškas vanduo” ir „Apleisto kultūrinio paveldo apšvietimas”.