Mistiškas vanduo - šiaurės atspindžiai

Keturios šviesų menininkės iš Skandinavijos šalių – Švedijos, Norvegijos ir Suomijos spalio 9–10 dienomis įspūdingomis instaliacijomis nušvies „Beepositive" festivalio erdves.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti Skandinavijos šalių menininkus ir jų kūrinius per tarptautinį Vilniaus šviesų festivalį „Beepositive“. Projektą inicijuoja kūrybinės dirbtuvės „Beepart“. Keturios menininkės iš Norvegijos, Švedijos ir Suomijos sukurs šviesos instaliacijas, kuriomis perteiks šiaurės šalių šviesos meno tendencijas ir idėjas. Kūrybinės dirbtuvės „Beepart” veikia kaip aktyvi bendruomenės, jaunimo įtraukties organizacija. Todėl projekto metu šiaurės šalių menininkės turės galimybę ne tik pristatyti savo darbus plačiajai auditorijai, bet ir įtraukti į pasiruošimo, instaliavimo dirbtuves studentus iš Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus dizaino kolegijos, taip pasidalindamos savo patirtimi, idėjomis beitechnikomis. „Beepart” siekia kurti ir išlaikyti ilgalaikius santykius ir, kad kiekvienais metais šiaurės šalių menininkai galėtų atvykti pas mus dalyvauti šviesų festivalyje „Beepositive".

Projekte dalyvaus keturios menininkės – švedės Ulla Ridderberg ir Joanna Thede, norvegė Viel Bjerkeset Andersen ir suomė Ainu Palmu. Projekto trukmė keturi mėnesiai – nuo birželio pradžios iki spalio mėnesio pabaigos. Vasarą Vilniuje įvyko 2 dienų kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavusios Viel Bjerkeset Andersen ir Ulla Ridderberg apžiūrėjo ir festivalio erdves. Jau netrukus šviesų festivalio „Beepositive“ metu pamatysite, kaip šioms menininkėms sekėsi atskleisti Skandinavijos šalių dvasią ir išreikšti “Mistiško vandens“temą.