V4 programos dėka Beepositive festivaliui šviesą dovanos ir menininkai iš kitų šalių

Šviesų festivalis „Beepositive“ – tai ne tik šventė meno profesionalams, žinovams, tačiau ir  bendruomenės renginys, siekiantis įtraukti žmones į kultūros pažinimo bei kūrybos procesą. Dėl šios priežasties Beepositive šviesų festivalis šiemet nepaprastai daug dėmesio skirs bedradarbiavimo, švietimo sričiai. 

Keturių šalių - Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Slovėnijos - bendradarbiavimą remiantis Višegrado fondas šiemet sudarė galimybę parodyti keturių menininkų iš V4 šalių sukurtas instaliacijas Beepositive festivalyje. Joachim Sługocki (Lenkija), Gabor Karcis (Vengrija), Dániel Besnyő (Vengrija), Davidas Vbrík (Čekija) specialiai šviesų festivaliui sukurs instaliacijas, kurios bus eksponuojamos mieste spalio 1 dieną. “Siekiant užtikrinti menininkų ir studentų bendradarbiavimą tarptautiniu lygmeniu, V4 fondo remiami kūrėjai mielai sutiko pravesti dviejų dienų dirbtuves Lietuvos meninės pakraipos mokyklų moksleiviams ir studentams. Reikia akcentuoti, kad mes ne tik deklaruojam pasikeitimą profesine patirtimi, jis realiai veikia festivalio metu!” - džiaugiasi festivalio iniciatorius ir Beepart kūrybinių dirbtuvių vadovas Andrius Ciplijauskas.

Jau šeštus metus iš eilės Beepart kūrybinės dirbtuvės organizuoja Vilniuje tarptautinį šviesų festivalį Beepositive. Festivalį remia Kultūros rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė, jame aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio menininkai, VDA studentai, meno mokyklų atstovai, noriai prisideda savanorių Pilaitės gyventojų bendruomenė. Pagrindinis festivalio tikslas - ne tik skatinti įvairių šalių menininkų, dailės mokyklų bendradarbiavimą, bet ir mažinti kultūrinio gyvenimo atskirtį tarp miesto centro ir miegamųjų Vilniaus rajonų. 

Šių metų festivalio organizatoriai tikisi sulaukti daugiau nei 13 000 lankytojų, kuriems bus pristatytos menininkų iš įvairių šalių meninės šviesos instaliacijos, inovatyvūs architektūros šviesos dizaino sprendimai. 2016 metų Beepositive šviesų festivalio tema “Gamtos industrija”.

 

www.visegradfund.org