Spalio 9-10 dienomis Vilniuje sumirgės šimtai šviesų, kurias skleis tarptautinio šviesų festivalio „Beepositive“ meno kūriniai. Šis festivalis yra unikalus tuo, kad yra vienintelis tokio pobūdžio šviesų festivalis Lietuvoje. Šiemet šis renginys pirmą kartą vyks ir Trakų Vokėje. Kūrybinis projekto vadovas Ojaras Mašidlauskas ruošia įvairių šviesų instaliacijų, kurias kviečiame pamatyti spalio 9 d. Trakų Vokėje.

Asociacijos Trakų Vokės bendruomenės pirmininkė Vaida Strolienė džiaugiasi, kad į bendruomenės gyvenimą įsilieja vis daugiau naujų švenčių ir festivalių. Jos teigimu, Ojaras Mašidlauskas yra Trakų Vokės siela, daug įvairių projektų darantis savo lėšomis. Taip pat jis yra vienas iš „Trakų Vokės dvaro sodyboje“ vykstančių plenerų „Menas paveldui“ sumanytojų.

Šis drugys - tai viena iš festivalio instaliacijų, kuri nušvis naujom šviesom.

Pasiruošimo festivaliui darbai Trakų Vokėje prasidėjo jau nuo vasaros vidurio. Ištapyti angelai, kartu su tapytoju Romu Žmuidzinavičiumi, medžiai papuošti paveikslais, iš metalo suvirintas bendruomenės medis – tai tik dalis specialiai festivaliui sukurtų instaliacijų. Neseniai buvo išbandyta dar viena instaliacija pavadinimu „Portalas į praeitį“.  Jų žada būti ir daugiau, bet apie tai sužinosite atvykę į renginį Trakų Vokėje.

Organizatoriai pasidžiaugė, kad festivalio lankytojus atidarymo proga VšĮ „Stalo teatras“ nudžiugins spektakliu visai šeimai „Avinėlio kelionė“. 

Paruoše: Kristina Kurilaitė, www.jaunimogidas.lt