Aurimo Zdanavičiaus nuotrauka

Spalio 9 dieną Trakų Vokės bendruomenėje ir Užupyje įvyko Vilniaus šviesų festivalio „Beepositive“ atidarymas. Trakų Vokėje buvo galima išvysti daugybę žymaus bendruomenės veikėjo, menininko Ojaro Mašidlausko meninių instaliacijų, sudalyvauti „Pojūčio teatro“ performancuose, pasivaišinti mugėje prekiaujamais skanėstais ir stebėti šviesų bangas. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ ir operos solistės Editos Biliūtės koncerto. Renginio partneriai, Užupio meon inkubatorius, kvietė „Beepositive“ svečius į Užupio gatvėje įsikūrusias dirbtuves, kur Samvelas Gandžumianas pristatė šviesų projekciją ant vandens, o Darius Navickas surengė maudynes spalvoto azoto ir vandens dūmuose.

Sekančią, spalio 10 dieną, festivalis visus sukvietė į Pilaitės mikrorajoną, kur savo šviesų meno kūrinius pristatė ir projektų „Nordic Culture Fund“ bei „Baltic Light Chain“ dalyviai iš Skandinavijos bei Baltijos šalių. Lietuvos šviesų menininkai ir Vilniaus dailės akademijos bei Vilniaus dizaino kolegijos studentai taip pat nepaliko abejingų. Jauniesiems menininkams šviesų festivalis „Beepositive“ – puiki terpė parodyti savo talentus viešai publikai ir skintis kelią į dar platesnę areną. Nuo ryto kūrybinėse dirbtuvėse „Beepart“ plušantys Vilniaus dailės akademijos menininkai pristatė net 10 šviesų instaliacijų („Portalas į gelmės“, „Šnipšto hidrantas“, „Žinutė ateities kartoms“ ir t.t.). Šiais metais iš viso buvo demonstruojama net 60 šviesų instaliacijų.

Festivalis svečius džiugino ne tik šviesų įvairove, bet ir pramogomis. Sušilti bachatos ir kizombos judesiais kvietė savigydos ir šokių studijos „Souls“ mokytojai Andrius ir Jelena. Kiek vėliau scenoje pasirodė grupės – „Ellse“, „Corus“, „Cats in Cosmos“, „Moon and Balloons“, „Mankur“ ir operos solistė Edita Biliūtė. O išsiilgę adrenalino galėjo išbandyti atrakcionus. Mugė, „Pojūčio teatro“ performancai, skani kava ir kiek užsitęsę, bet galiausiai įvykę kino seansai laukė visų susidomėjusių, šiek tiek sušalusių, bet pozityvumo nepraradusių lankytojų.

Šviesų festivalio „Beepositive“ komandos narė, instaliacijos „Winter Picture“ įgyvendintoja Laima Romberga teigia, kad organizuoti festivalį nėra paprasta, turint omenyje, kad biudžetas yra labai nedidelis, trūko ir savanorių aktyvumo, beto visada atsiranda techninių nesklandumų, visgi įveikus iššūkius galima pasidžiaugti lankytojų susidomėjimu ir gausa tiek lankant festivalio internetinę svetainę beepositive.lt, tiek gyvai apžiūrint festivalio objektus ir įsitraukiant į siūlomas pramogas. Skandinavijos šalių menininkės taip pat liko sužavėtos veiklų įvairove bei žmonių lankomumu.

Tarptautinio šviesų festivalio „Beepositive“ komanda džiaugiasi žmonių aktyvumu ir pozityvumu bei dėkoja visiems susirinkusiems ir padėjusiems palaikyti gyvybingą ir šiltą festivalio atmosferą nepaisant rudens vakaro vėsos. Dėka generalinio festivalio rėmėjo „EIKOS“, informacinių rėmėjų: 15min.lt, „Relax fm“ bei kitų rėmėjų ir renginio partnerių, gerų žmonių iniciatyvų, savanorių, šviesų festivalis „Beepositive“ gyvuoja jau penktus metus iš eilės. Baigiantis festivaliui, „Beepositive“ iniciatorius Andrius Ciplijauskas padėkojo vilniečiams ir visiems Vilniaus svečiams bei kartu su menininku Donatu Norušiu uždegė praeitais metais pristatytą ir šiemet vėl demonstruojamą instaliaciją „Veido fragmentai“. Susirinkę prie liepsnojančios galvos „Beepositive“ lankytojai judėjo pagal paskutinės pasirodžiusios grupės „Mankur“ taktą. Nors festivalis ir pasibaigė, tačiau „Beepositive“ komanda vis dar laukia nuotraukų, kuriose būtų užfiksuoti šviesos objektai. Pasidabinę šviečiančiais aksesuarais, o gal net apsirengę ypatingu šviesų kostiumu ir įsiamžinę nuotraukose taip pat siųskite jas adresu: andrius@beepart.lt ir laimėkite konkurso „Gražiausiai šviečiantis kostiumas/aksesuaras“ prizą.

Renginį pristatė – Info TV.

Inga Jakimčikaitė