Šeštojo tarptautinio šviesų festivalio „Beepositve“ svečias Joachimas Slugockis drauge su kolege Katarzyna Malejka sukūrė ne tik išradingą, bet ir gerokai žiūrovų sąmonę veikiančią instaliaciją „Horizontalus trukdymas“.

32 metų menininkas J. Slugockis, baigęs vaizduojamosios dailės studijas Torunėje, yra tapytojas, tačiau pastaruoju metu ypač domisi šviesos menu, objektais ir jų apšvietimo galimybėmis, taip pat garso įrašymu. Vienas pagrindinių jo kūrybos principų yra jungti atskirus elementus į vaizdingas erdvines kompozicijas.

Šviesos instaliaciją „Horizontalus trukdymas“ sudaro spalvoti laidai, kurie paprastu būdu medžius jungia į originalią struktūrą. Savita architektūrinė kompozicija temstant virsta įspūdingu šviečiančiu labirintu. Išradingai naudojant apšvietimą, formuojama spalvinga, gamtos objektus apjungianti erdvė. Medžiai, apšviesti ultravioletine šviesa, laidai ir vėjas sukuria galingą poetinį kinetinį vaizdą. Maža to, lankytojai galės pasivaikščioti po instaliacijos vidų. O tai, rengėjų tikinimu, sukelia net švelniai haliucinogeninį efektą.

„Ši instaliacija apkeliavo didžiuosius Europos festivalius, tačiau kiekvieną kartą ji šiek tiek kitokia. Menininkas išradingai improvizuoja, prisitaikydamas prie unikalios aplinkos“, – teigė festivalio „Beepositive“ sumanytojas ir rengėjas Andrius Ciplijauskas

J. Slugockio instaliaciją parengti trunka keturias, penkias dienas. Ko gero, tai daugiausia laiko suryjantis šviesų festivalio „Beepositive“ objektas. „Joachimas pirmasis iš visų dalyvių atvyko į Vilnių, nes darbas ilgas ir labai kruopštus“, – teigė festivalio organizatoriai. Lenko kūriniu žiūrovai galės pasimėgauti spalio 1-ąją, pagrindinę festivalio dieną, Pilaitės mikrorajone.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/veidai/kultura/beepositive-svecias-is-lenkijos-su-festivalio-ziurovais-ismegins-haliucinogeninius-sviesos-efektus.d?id=72424532