Su malonumu norime pranešti ir pakviesti į artėjantį 7-ąjį Tarptautinį Vilniaus šviesų festivalį Beepositive 2017.

VšĮ Kūrybinės dirbtuvės "Beepart" nuo 2011 metų organizuoja tarptautinį Vilniaus šviesų festivalį Beepositive, kuris tapo interaktyviausiu Vilniaus miesto renginiu - festivaliu, žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Festivalis kaskart sulaukia daugiau nei 20 000 lankytojų per vieną vakarą. Tai didžiausias šviesų festivalis Lietuvoje. Pagrindinis renginys, tradiciškai, vyksta Senojoje Pilaitėje ir jos prieigose, kurios yra neįprastos bei įkvepiančios. Čia galima rasti piliakalnį, vandens telkinius, parką, daug kultūros paveldo objektų ir puikų landšaftą. Šiais metais festivalis vyks spalio 13 - 14 dienomis.

Daugiau informacijos apie vietove: http://kelioneslietuvoje.com/pilaites-dvaras-netiketas-vejo-malunas/

2016 metų festivalio katalogas: http://www.beepositive.lt/uploads/images/Catalogs/BEEPOSITIVE2016.pdf

Video medžiaga: https://www.youtube.com/watch?v=G7GxajFaifU&t=225s

 

Taigi septintasis tarptautinis Vilniaus šviesų festivalis Beepositive 2017 kviečia menininkus ir kūrybingus žmones siūlyti savo šviesos instaliacijų idėjas ar jau esančius kūrinius. Renginyje galimi degantys, plaukiantys ir visų tipų šviečiantys, dideli ir maži objektai, taip pat performansai. Organizatoriai įsipareigoja pasirūpinti elektros pajungimu, apsauga, surasti tinkamiausią vietą kūriniui eksponuoti ir žinoma, didžiulį būrį žiūrovų.

Festivalyje dalyvaus kuratoriai iš kitų Europos miestų šviesos festivalių ir kultūros organizacijų - Latvijos (StaroRiga), Estijos (MTU Valgusfestival), Prancūzijos (Theoriz studio), Didžiosios Britanijos (Newcastle Gateshead Initiative), Gdansko šviesų festivalio. Tai yra galimybė būti pastebėtam ir sulaukti pakvietimų į šiuos festivalius. Taip pat dalyvaujame projekte FLAME, kartu su kitais šviesos festivaliais - partneriais ( https://www.flameplatform.eu/ ). Jūsų darbus pristatysime šių festivalių organizatoriams ir sieksime, kad jie pakviestų kuo daugiau Beepositive dalyvių į savo festivalius. Kaip sėkmės istorijos pavyzdžius galime pateikti Rūtą Palionytę, Donatą Norušį, Jurgą Marcinauskaitę, Kotryną Čalkaitę. Šie menininkai sulaukė dėmesio per Beepositive festivalius ankstesniais metais ir apkeliavo nemažai kitų Europos festivalių.  Taip pat 2017 – 2020 metais, Baltic Light Chain projekto rėmuose, bus organizuojamos vasaros mokyklos jauniems menininkams, vyks darbų pristatymai bei bus įgyvendinamas bendras projekto instaliacijų turas. Be jau paminėtų dalykų, tai yra prisidėjimas prie gana jauno šviesos meno populiarinimo Lietuvoje, kuriam reikia daugiau pripažinimo ir aukštesnės kokybinės kartelės.

 

Savo idėjas ir eskizus siųsti el.paštu: andrius@beepart.lt

Didesnius failus siųskite per wetransfer.com

Kilus bet kokiems klausimams rašykite petras@beepart.lt arba skambinkite +37060697338.